Adayı altılı masa değil yargı belirledi

İmamoğlu’na verilen halk desteği yargının müdahalesini şimdiden sarsmış durumda. Vicdanına yapılmış bu haksız müdahaleyi seçmen karşılıksız bırakmayacaktır. Saraçhane’de toplanan halk bunu bizzat vurgulamıştır.

METİN CENGİZ

İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 günlük hapis ve siyaset yasağı cezası, önümüzdeki cumhurbaşkanı seçimlerinde 6’lı masanın adayını belirlemiş oldu.

Altılı masanın mimarı Kılıçdaroğlu’nun hakkı olan ancak bir türlü kesinleştirilemeyen adaylığı da böylece sona erdi. Toplu durumun (konjonktür) çözümlemesi (analizi) bunu gösteriyor. Elbette, yargının siyasete bu müdahalesinin istinaf mahkemesi ve Yargıtay’dan dönmesi koşuluyla.

Milletin iradesine bu müdahalenin milletten gelen baskıya direnemeyeceği düşüncesindeyim. Bizzat Erdoğan’ın siyasi yaşamı bunun örneğidir.

Meydanlar bu yönü işaret ediyor.

İmamoğlu’na verilen halk desteği yargının bu müdahalesini şimdiden sarsmış durumda. Vicdanına yapılmış bu haksız müdahaleyi seçmen karşılıksız bırakmayacaktır.

Saraçhane’de toplanan halk bunu bizzat vurgulamıştır.

***

Memuru, çalışanı, emekçiyi “fakir fukara” gören bu zihniyete, siyaseti tüccarların insafına bırakan bu siyasi anlayışa, bu azınlık yönetimine karşı olan herkesin artık kesin bir tavır takınma zamanı gelmiştir.

Cumhurbaşkanı adayı İmamoğlu’dur.