Küpeli Kara Sokağına Dönmek İstiyor

Hapishaneye götürdüler beni. İçeride o kadar çok arkadaşım var ki… Artık üst üste yaşıyorlar. Demir tellerle çevrili hepsi… Beni buradan çıkar! diye bağırıyorlar ama seslerini duyan yok. Arkadaşlarımı, abileri ablaları, sokakları, yaşam alanımı özlüyorum. Onlar da beni özlüyordur. Ben bu kafeste nasıl yaşarım?

 

 

ÖZGE NİHAN ÇUBUKÇU

Merhaba benim adım Kara.

Adımı yaşadığım yerdeki çocuk arkadaşlarım koydu. Yıllardır bir mahallede insanlarla iç içe yaşıyorum. Çocuklar beni çok sever, benimle oynar hatta benim sırtıma binerler. Ben hiçbir şey demem çünkü biliyorum ki onlar düşman değil! Biliyorum ki beni seviyorlar ve ben onları onların beni sevdiğinden daha çok seviyorum!

Size bir günümü anlatayım. Sabah ablalarım uyandırır beni, başımı okşar, önüme yemeğimi koyarlar. Yemeğimi yedikten sonra bir kenarda uyurum. Sonra çocuk arkadaşlarım gelir, onlarla oyunlar oynarım. Buradaki herkesi tanıyorum. Bazı insanlar onlara yaklaşmamı istemiyor. Hatta bana tekme atıyor, vuruyorlar…
Bazen onlara hav desem de yaklaşmıyorum çünkü ben onlardan onların benden korktuğundan daha çok korkuyorum.

Kulağımda renkli bir şey var, onu da gururla taşıyorum. O kısır ve aşılı olduğum anlamına geliyormuş ve bizim sokakta yani evimizde yaşayabileceğimizi gösteriyormuş. Hatta benim kulağımda o şey olursa, meclis denen bir yerde çok yetkili teyzeler ve amcalar sokakta yaşayabileceğime hükmetmişler. Adını da Hayvanları Koruma Kanunu koymuşlar. Anlayacağınız bana kimse dokunamaz…

Peki bir gün ne oldu biliyor musunuz?

Duyduğuma göre buradan çok uzak bir yerde bir arkadaşım bir insanı ısırmış. O gün bana renkli şeyi takan amcalar gelip bir hapishaneye götürdüler beni. İçeride o kadar çok arkadaşım var ki… Artık üst üste yaşıyorlar. Demir tellerle çevrili hepsi… Beni buradan çıkar! diye bağırıyorlar ama seslerini duyan yok. Arkadaşlarımı, ablalarımı, abilerimi özlüyorum. Onlar da beni özlüyordur. Ben bu kafeste nasıl yaşarım? Daha doğrusu neden ben bu kafeste kalayım, kime ne yaptım ki?

Lütfen beni buradan çıkarın evime gitmek istiyorum…

 

paylaşmanız için