Halkın Kurtuluş Partisi, Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulundu

eskimiyen / HABER

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Mustafa Kemal, İsmet İnönü ve silah arkadaşlarına lanet okuyan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulundu.
Partinin ( https://www.hkp.org.tr/mustafa-kemal-ismet-inonu-ve-silah-arkadaslarina-lanet-okuyan-diyanet-isleri-baskani-ali-erbas-hakkinda-suc-duyurusunda-bulunduk/ ) sitesinde yer alan haberde Ali Erbaş hakkında; “5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanuna Aykırılık’, “Görevi Kötüye Kullanma (TCK m.257)”, ‘Görev Sırasında Din Hizmetlerini Kötüye Kullanma (TCK m.219)’, ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama’ (TCK m.216) ve Tehdit (TCK m.106) gerekçeleriyle suç duyurusunda bulunulduğu bilgisi yer aldı ve şu açıklamaya yer verildi:

” Partimiz bundan birkaç gün önce de yine Mustafa Kemal’i, İsmet İnönü’yü ve silah arkadaşlarını ‘tarihe ve vatana ihanetle’ suçlayan Kaçak Saraylı Reis hakkında da suç duyurusunda bulunmuştu.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Mustafa Kemal’e, Laikliğe ve Cumhuriyet’e düşman olanlara karşı her zaman mücadelemizi sürdüreceğiz.

Yaptığımız ve yapacağımız suç duyuruları ile tarihe not düşmeye devam edeceğiz.

Ortaçağcı gericiliğe, laiklik ve cumhuriyet düşmanlarına karşı mücadelemize devam edeceğiz.”

HKP adına suç duyurusu dilekçesini veren HKP İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina’nın Çağlayan Adliyesi önünde yaptığı açıklamayı videodan izleyebilirsiniz.: