VP’de istifalar durmuyor, Hasan Ataman Yıldırım da ayrıldı

Aldığı kararı Facebook sayfasından duyuran Yıldırım, Vatan Partisi üyeliğinden ve tüm görevlerinden e-devlet üzerinden istifa ettiğini açıkladı.

Vatan Partisi (VP) Genel Başkan yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin ve Yıldırım Koç’un istifalarının ardından aralarında VP Kurucu Üyesi, eski Basın Bürosu Başkanı  ve Aydınlık gazetesi yazarı Hikmet ÇİÇEK, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi (MDK) Zülküfe GÜLTEKİN, Aydınlık gazetesi yazarı ve Ulusal Kanal programcısı Esin ERGENÇ, F. Dilek ERTUĞRUL, Nurhayat BOYRAZ,  Münire SÖNMEZ, Zeynel BEKTAŞ, Emine İnci ÖLMEZ, Hacer Nursel DURGUN, Bülent ÜLGÜN gibi VP’sinde önemli görevler üstlenmiş 108 kişinin istifasından sonra MDK üyesi Hasan Ataman Yıldırım da istifa etti.

Aldığı kararı Facebook sayfasından duyuran Yıldırım, “Vatan Partisi üyeliğinden ve tüm görevlerinden istifa” ettiğini açıkladı.

 

Yıldırım’ın açıklaması şöyle:

“Değerli arkadaşlarım

Son günlerde benim de içinde bulunduğum Vatan Partisi Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyelerine karşı parti üst yönetiminin başlattığı haksız saldırılar karşısında zor günler geçiyor. MDK olarak elimize gelen belgelere göre hukuki kararlar almıştık.

Ben tarafsız ve hukuktan yana olduğum İçin Edevlet üzerinden Vatan Partisi üyeliğimden ve tüm görevlerimden istifa ettim.

Vatan sevgisi ile dolu fedakar, vefakar, temiz düşüncelere sahip tüm arkadaşlara sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Kalın sağlıcalıkla”.

İkinci Ergenekon Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Yıldırım, daha sonra yeniden yapılan yargılamada beraat etmişti. Yıldırım, Ergenekon ve Balyoz davalarında yargılanan birçok subayla birlikte VP’ne katılmıştı. Aralarında İsmail Hakkı Pekin, Cem Gürdeniz, Hasan Atilla Uğur, Oktay Yıldırım gibi askerlerin bulunduğu bu subayların bir çoğu süreç içerisinde istifa ederek ayrılmışlardı.