Tuhaf bir yazı

HALDUN ÇUBUKÇU

Birden savaş tamtamları susturulur…Navtex de boşlanır.
İbrikçilerin sesi– Hayır, boşlanmadı. Eskisinden daha güçlü şekilde mavi vatandaki haklarımızı koruyacak. Asyanın sesi Tayyip Erdoğan ABD’ye, AB’ye, Cia’ya, Fetö’ye, Pkk’ya, Hdp’ye, Dhkepc’ye, Ychp’ye, iyip’e, Tmmob’a, Ttb ve Tbb’ye ve alfa beta’da ne kadar harf varsa onlara boyun eğmez…
Ben- E peki Oruç Reis gemisi birden neden 3 ay navtex ilan edilmişken çekildi? Ya zılgıttan sonra kabadayılık bitti, pısıldı ya da, tam da söylediğimiz gibi hurda gemiler çok pahalıya alındı ve daha ilk görevlerinde bozulup duruyorlar!
İbrikçilerin sesi– Hayır, bozulmadı. Asya halklarının büyük önderi Recep Tayyip Erdoğan eskisinden daha güçlü şekilde mavi vatandaki haklarımızı koruyacak. Bu millet isterse direkleri altından, yelkenleri gümüşten gemiler yapar…ABDABCiaFetöDhkpcYchpHdpİyipPkkTmmobTtbTbb ve bütün Atlantik güçleri yenilecek.
Yeni Yükselen Genç İbrikçi– Genel sekreter abi TEOB’u da ekleyelim mi?
Genel Sekreter İbrikçi– Teob nedir?
Yeni Yükselen Genç İbrikçi– Türk Eczacıları Odası Birliği… Bir de Sınırlı Sorumlu Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası var. Türkiye Otomobilciler ve Şoförler Odası ile Türkiye Jokey Kulübü… Acaba diyorum bir de sınırsız sorumsuz mali müşavirler ve muhasebiciler odası var, bunlardan biri Atlantikçi olabilir. Yani ekleyecek olursak: teossmmmotoşeftjk.
Genel Sekreter İbrikçi– Siz size denileni yazın. Bir şey eklenmesi gerekirse onu başkanımız bize tebliğ eder. Siz düşünmeyin, o bizim yerimize, benim yerime hepimizin yerine düşünür zaten. Siz söylenileni yapın. Tam üretim devrimi başlarken, milletimiz üretim barikatlarına girmişken böyle liberal disiplinsizliklerde bulunmayın.

Sözcü’de haber: Merkel Ege Ordusu’nun kaldırılmasını istedi.
Ben– Oysa… Ege Ordusu zaten tümen kuvvetine indirilmiş âtıl bir ordudur. Kışlaları, garnizonları boşaltılmış, küçültüldükçe küçültülmüş bir ordu.
TSK’nın NATO’ya bağlı olmayan iki kuvveti vardı: Ege Ordusu ve Jandarma Genel Komutanlığı. Ege Ordusu kağıt üstünde kaldı kalacak lağvedilmese de olur. Önce kolordu düzeyine indirilir sonra da en önemli kolordulardan biri olan Adana 6. Kolordu’nun şimdi tümenden de aza indirildiği gibi indirilir, gider…
Jandarma Genel Komutanlığı fiilen TSK’dan koparıldı. polisleştirildi. Böylece memlekette NATO dışı askeri kuvvet kalmadı.
İbrikçiler– TSK Avrasya mevzilerine girdi. Kahpe Yunannn… Şerefsiz Ermenilerrrr… İsrail adamları, Yahudi dönmeleri… Atlantikçiler… Ychpkkahdötmmobtbbtebtoşmofetöhdp…. Ordumuzu itibarsızlaştırarakkk… Psikolojik savaş gücü olarak dönekliklerinin icabını yerine getirerek dolarları ceplerine doldururken Mehmetçiikkkk…

Almanya– Hadi, Yunanistan birkaç adasını silahsızlandırılsın, siz de Ege ordusunu lağvedin.
Erdoğan– Görüşelim, müzakere edelim, biz her türlü diplomasiye şans vermekten yanayız… Fransa neden Yunanistan’ın yanında anlamıyoruz… Rusya neden Esed’in yanında anlamıyoruz, Mısır neden Hafter’in yanında anlamıyoruz, ABD niye Kıbrıs Rum yönetimi yanında anlamıyoruz…
İbrikçi’nin sesi– Yeni bir dünya kuruluyor… Erdoğan BM’de haykırdı… Tgb eski başkanına ikram tuttular… Atatürk’e teslim oldular… Şanlı ordumuza tank yapan ve dönek olunmayan yoldan partimizden ayrılan ama gönül bağlarını koparmayan milli burjuva ve milli kapitalist Etem abimiz başkanla birlikte Kürtçe türkü söyledi, sonnacıma da bize ziyafet verdi. Rakılar şaraplar içildi. Ethem abi Çerkesçe türkü söyledi. O türkü söyleyince ona heyran heyraannn, hiçbir maşukun aşıkına bakmadığı bir heyranlıkla bakıldı… ( masadan bir ses )Etem abi şu çocuğa da bi araba al…
İlancı İbrikçi– Burdan ilan ediyoruz arkadaşlar. Milli hükümet kurulunca Ethem arkadaşımıza milli burjuvazinin devrimci sesi olarak Yurttan Milli Sesler programında türkü söyleteceğiz. Tüsiad’ı lağvedeceğiz arkadaşlar ( şiddetli alkışlar ) Tüsiadı lağvedeceğiz… ( Coşkuyla bağırır, yumruk yaptığı elini sallamaktadır) Duysun Tüsiad, duysun!.. Esiad’ı kuracağız.

Dış politika yazarı– Fakat… Rusya ile artık iyice cephe cepheye geliyoruz:Rusya Ermenistan’a saldırıya izin vermiyor. Rusya İdlib’i Erdoğan rejimini hiç takmadan ağır şekilde bombalıyor ve Selefi teröristlere büyük darbe vuruyor. Rusya YPG’yi ABD’nin yanından kendi safına çekmek için uğraşıyor. Rusya Libya’da Hafter iktidarının yanında, fiilen silahla da yanında.Erdoğan rejimi Rusya’nın stratejik sorunu Ukrayna’ya ABD – Nato adına verilmesi gereken her desteği veriyor ve Ukrayna ile askeri anlaşmalar yapıyor, ortak silah üretiyor.

Erdoğan– Rusya neden böyle yapıyor, şahsım olarak anlamıyoruz.
Dış politika yazarı– Libya ile anlaşmayı Libya meclisi henüz onaylamadı, onaylayıp onaylamayacağı da belli değil. Libya’daki İhvan güçlerinin lideri ve Tayyip Erdoğan’ın umudu Serrac görevi bırakacağını açıkladı.

Erdoğan-Serrac’ın neden böyle bir karar aldığını anlamıyoruz.
Ben– Şahsım rejimi hiçbir şeyi anlamıyor.Eğitimin hali ortada, anlamıyor.Sağlık sisteminin hali ortada, hiç anlamıyor.Ekonomiyi hiç anlamıyor.Dış politikayı anlamıyor. Türkiye tarihinin anlama yeteneğinden en nasipsiz iktidarı.

Erdoğan– Anlamıyorum… beni neden anlamıyorlar, anlamıyorum.
Ya Rabbim… Beni anlayan sadece Bahçeli ile Perinçek…
Allah’ım bu bana reva mıdır?
Allah’ım bu nasıl bir ceza?

( Anasayfada kullanılan görsel: Waldemar von Kozak )