MİLANGAZ DA OYAK’A SATILDI

eskimiyen / ÖZEL HABER

Demirören Grubundan TOTAL ve Moil’i alan OYAK, Milangaz’ı da bünyesine kattı. OYAK uzmanları Milangaz depoları ve LPG gemilerinde tespit yapıyorlar

Subay, Astsubay ve Uzman Çavuşların birikimleri bu sefer Milangaz için kullanıldı. Daha önce Demirören grubundan Moil ile beraber TOTAL’in akaryakıt dağıtım hakkı ve 6 aylık isim hakkını 450 milyon gibi yüksek bir fiyata alan Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) bu sefer de Demirören’den Milangaz’ı aldı.
Tüpgaz fiyatlarının düşeceğinin söylendiği bu günlerde Milangaz’ın Oyak’a satışı manidar bulundu

Karadeniz’de bulunan doğalgazın, doğalgaz fiyatlarını ve mutfak tüpü satışlarını düşüreceğini belirten OYAK üyeleri birikimlerinin iktidarın baskısı ile Demirören’e peşkeş çekildiğini söylüyorlar.

Askerin Parası Yandaş Medyayı Finanse Etmekte Kullanılıyor

Demirören Grubu,  Doğan Yayın Holding’i iktidarın isteği ile alıp yandaş hale getirmek için Ziraat Bankası’ndan 700 milyon dolar kredi kullanmıştı ve bunu ödeyemediği biliniyordu. Yandaş kanallar yeteri kadar izlenmemeye ve yandaş gazeteler bedava dağıtılmasına rağmen okunmamaya başlayınca bu paranın OYAK kaynakları kullanılarak ödenmesinin planlandığı söyleniyor.

Demirören medyanın elinde Doğan Medya’dan aldığı Hürriyet, Milliyet, Posta Gazeteleri ile Kanal D ve CNNTürk kanalları bulunuyor.