Kendi elleriyle vermiş!

TV5’te Ankara Bürosu programına konuk olan Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) eski başkanı Yusuf Ziya Özcan, FETÖ’nün ÖSYM’nin tüm sorularını çaldığını anlattı.

Eskimiyen Haber

Muhammed Vefa ile Bünyamin Güler’in sunduğu programda ”Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınavın soruları 10 megabayt tutmaz” diye konuşan Özcan, FETÖ’nün ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldığını ifade etti.

Özcan’a “peki siz neredeydiniz o zaman” diye sormak anlamsız. Çünkü kendi elleriyle vermiş!

Nasıl mı?

Şöyle:

”Savcı Şadan Sakınan geldi, benden dataların depolanması için ekstra hard disk istedi. 1 terabayt disk verdim. Geçti bir tane daha hard disk istedi. ‘Hayırdır, ne yapacaksınız bu hard diski, sorular 10 megabayt tutmaz’ dedim. Sakınan, ‘Biz geriye dönük arama yapacağız. Bütün sınavları alacağım’ dedi. 4 terabayt disk verdim, 5’inci hard diskte tamam dedim artık. Siz bütün soruları alıyorsunuz, bu çalınan sorularla alakalı değil dedim.  

Ben bir daha hard disk vermeyince Zekeriya Öz beni aradı, ‘Hocam bu Türkiye için çok önemli bir mevzu’ dedi. Bende dedim ki, evet çok önemli ama bir türlü sonuç çıkmıyor. Zekeriya Öz, ‘Şadan Sakınan elinden geleni yapıyor, sizden hard disk istemiş siz olmaz demişsiniz’ dedi. Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı. Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınav soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar.”

Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’nde siyasete atılan Yusuf Ziya Özcan, partinin Eğitim Politikaları Başkanlığını yürütüyor.