Eskimiyen

Hikmet Çiçek VP’den ihraç edildi. Gültekin kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

Perinçek ve genç ekibinin Tayyip Erdoğan politikalarına eklenmeleriyle Vatan Partisi’nde özellikle 68’lilerin ve devrimci çizgide ısrar edenlerin tasfiyesine yönelik olarak yeni bir aşamaya gelindi.
Eskimiyen’in edindiği bilgilere göre, Ankara İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen gazeteci yazar, 68 Kuşağının devrimcilerinden Hikmet Çiçek VP’den ihraç edilmesi yönünde karar verildi. Kararın merkez Disiplin Kurulu’nca onaylanması gerekiyor. Ancak bu tamamen formaliteden ibaret olduğu için Çiçek’in ihracına kesin gözüyle bakılıyor.
DİSİPLİN KURULU BAŞKANI RED OYU KULLANDI.
Hikmet Çiçek’in kesin ihracına hükmeden il disiplin kurulunun başkanı taleple ilgili larak red oyu kullandı. karar böylece bire karşı iki oyla alınmış oldu.

MEHMET BEDRİ GÜLTEKİN KESİN İHRAÇ İSTEMİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ
Bu arada son bir gelişme olarak eski genel sekreter ve mali büro başkanı, VP’nin en önemli liderlerinden Mehmet Bedri Gültekin de kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

PERİNÇEK EMİR VERDİ
Her iki disiplin sevkinin de VP Genel Başkanı Doğu Perinçek’in emriyle gerçekleştiği biliniyor. Hikmet Çiçek’in disiplin kuruluna sevk edilmesine tepki gösteren, başta 68’in efsane isimlerinden, THKP-C önderlerinden Kamil Dede olmak üzere VP’nin önde gelen solda ısrar çizgisini savunanlar topun ağzında.
Perinçek’in “Atın bunların hepsini” dediği bilgisi de gelen haberler arasında.