Doğruladılar: “Fetö’cülerin davalarını aldık”

eskimiyen – HABER

12 Temmuz günü Eskimiyen’de yer alan Vatan Partisi yöneticilerinin FETÖ davası sanıklarının avukatlığını yaptığı haberi Odatv sitesinin yayınıyla da doğrulandı.
Odatv her ne kadar kaynak göstermeden haberin “aslını” VP yöneticisi avukatlar Mehmet Cengiz ve Nusret Senem ile VP Genel Başkanı Perinçek’e sorarak onaylatsa da haberin yayınladığı Eskimiyen.com sitesini ise “göremedi”
Eskimiyen’in haberine buradan da ulaşabilirsiniz:
http://eskimiyen.com/vatan-partisi-yoneticileri-feto-saniklarinin-avukati-cikti/

AVUKAT VURAL ERGÜL’ÜN HER İDDİASI DOĞRU ÇIKTI

Ergenekon Davası sanıklarının avukatlarından Vural Ergül sosyal medya paylaşımlarında VP yöneticisi avukatların tahmin edilenin tam tersine FETÖ’cülerin avukatlığını yaptığını belgeleriyle açıklamış, o belgeler ve bilgiler de Eskimiyen’de haber haline getirilmişti. Haberden sonra binlerce okur paylaşım ve yorumlarıyla tepkilerini gösterirken VP ve yönetici avukatları derin sessizliğe gömülmüşlerdi.

Bugün Odatv’ye konuşan avukatlar ve Perinçek FETÖ’cüleri savunduklarını doğruladı.
Perinçek: “Nusret Senem ve Mehmet Cengiz ne yapıyorsa doğru yapıyor. Biz FETÖ’yle 50 yıl savaşıp onları yere vurduk, onları mahvettik. Yaptıkları iş de FETÖ’yle mücadelenin bir parçasıdır.” açıklamasında bulundu. FETÖ’cü oldukları mahkeme kararlarıyla sabitlenenleri savunarak FETÖ’ye kaşı mücadele vermek Perinçek mantığı olarak değer kazanıyor.

FETHULLAH İLE AYNI ŞEYİ İSTEMİŞLER

VP yöneticilerinden avukat Nusret Senem ise “Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in emriyle, mağdur olduğuna inandığımız kişilerin davalarında görev alıyoruz” diyor ve ekliyor:
“İtirafçı olanların ya da bizim ikna ettiğimiz ve ‘İtirafçı olursan davana bakarız’ dediğimiz bir kaç kişinin avukatlığını yapmışızdır”

Bilindiği gibi FETÖ sanıklarında “itirafçılık” yaygın bir durum ve büyük çoğunluğu da ‘takiyye’ geleneği icabı Fethullah Gülen’in izni ve tavsiyesiyle yapılıyor. VP avukatlarının da aynı yöntemi önermeleri kuşkusuz ilgiye değer.

FETÖ davalarının sanıklarının savunulmalarında çok yüksek meblağların söz konusu olduğu hukuk çevrelerinde ifade ediliyor.