Çünkü Artık Söz Namus Değil, Söz Veren de Namuslu Değil!

Bu yazdıklarım son 6 ayda sadece benim ve yakın çevremin başına gelen olaylar. Bu ülkede para kazanmak çok kolay çok. Çünkü adalete güven yok, dürüst halkı ve halkın haklarını koruyan tek kurum, tek kanun yok. Haklının yanında tek kişi yok. Kimse çıkıp “kral çıplak demiyor”. Hepsi, yapılan tüm şikayetler bugün git, yarın gel dilekçeleri ile son buluyor

 

 

HİCRAN AYDOĞDU

Artık simit çay, zeytin ekmek, soğan ekmek devri kapandı. Yok öyle soğan ekmek yer, idare ederim şövalyeliği.

Fakirin onurlu duruşunun güvenilir dağlarına kar yağdı.

Zeytin ekmek, simit çay, bir parça kuru ekmek, soğan ekmek jargonları gelen zamlar ile yerle bir oldu.

Fakirler ve namuslular borç içinde ölün siz, devri başladı. Ya erdemli olmayı seçecekler ya da kendilerinde kalmış olan son insanlık kırıntılarından vazgeçip erdemi, onuru, dürüstlüğü bir kenara bırakıp o rezil güruha katılacaklar.

İşte burada gireyim devreye; yaklaşın şöyle, size ülkemizde gelişen en yeni sektörlerden bahsedeyim de hayatınız kurtulsun!

Başlıyoruz…

En yakınınızdan ödeyeceğinizi söyleyerek borç almakla işe başlayın, sonrası kolay: Mesajla 100 kere “bugün olmadı yarın, durumları biliyorsun” diye öteleyebilirsiniz. Sonrasında arar bulamaz, telefondan bir engel, yeni işe sermaye hazır. Sektöre giriş yaptınız demektir.

İnternete çok gerekli herkesin alabileceği ürünlerin fotoğraflarını koyun, uygun fiyata satın. Para hesaba geçince koliye tuvalet kağıdı gazete falan koyun gönderin. Gerçi göndermeseniz de olur ama heyecanla kutuyu açtıkları an yüzlerinin ifadesini hayal etmeye değer bence. Yine yakın bir arkadaşınızdan ödünç bir takım elbise alın gözünüze kestirdiğiniz, sahibinin çok uğramadığı birkaç eve anahtar yaptırıp açın, ev arayan garibanlara gösterin kapora alın, sonra da ortadan kaybolun.

Taksi mi lazım, çevirin bir taksi binin. Gideceğiniz yere gelince etrafı iyice ayarlayıp “abi getiriyorum şimdi, cüzdan evde kalmış” deyip inin topukkkkk.

Parası olan yeni boşanmış bir kadın ya da erkek bulun, suyuna gidin aşk sözcükleri söyleyin, yarasına dokunun, sevin, merhem olun, derdini dinleyin, gözlerinin içine bakın bakın… sonra borca sokun, üzerine kredi çekin, dükkan açtırın, sonra gidin sevdiğiniz kimse onu alın, düğün yapın. Oh vur patlasın, çal oynasın eğlenin.

İnternetden bulduğunuz prefabrik evleri gösterin, bunlar bizim yeni imalatımız deyin, koca koca kağıtlar imzalayın, sözler verin, hayaller dinleyin, onlarla beraber hayal kurun, yeni fikirler üretin. Sonra aldınız mı kaporayı ‘sıçmışım hayaline’ topukkkkk…

Oturun internet başına, bir iki hamle, iki güvenlik sorusu, geçirin hesapları ele. Sahibine 10 bin TL ye satarsınız. O arada da para aldığınız bahis firmalarının reklamını yapmayı unutmayın. O hesaplardan ek gelir oluyor, süper.

Sahte Facebook hesabı açın, onlarca açabiliyorsunuz sorun yok. Kedi köpeklere bakıyorum mama desteği lütfeeen yazın, sakat bir hayvan bulun iki fotoğraf iki gözyaşı koyun sosyal medyaya, dönüşü muhteşem oluyor. Gelsin mamalar, ilaçlar, şampuanlar, kremler yarı parasına. Pet shop geri alıyor. Arada diğer hayvan severler ile laf kavgasına girip ben daha çok hayvan severim deyip piyasayı kızıştırmayı unutmayın sakın… Merak etmeyin ispatlasalar da sizin bir yandaş grubunuz oluyor, mutlaka birileri savunuyor sizi. İnanmazsanız hayvan sever grupların sayfalarına girin, canlı yayınları dinleyin. Edilen küfürler, ortaya saçılan özel hayatlar nasıl bir rantsa artık paylaşılamayan, Müge Anlı programı halt etmiş yanlarında.

Yazının burasında canını dişine takıp sokak hayvanlarını besleyen gerçek insanlardan özür dilerim ama onlar da biliyorlar bu rezilleri ve rezillikleri.

 İnternetten engelli bir çocuğun fotoğrafını paylaşın, sizin olmasına da gerek gerek yok altına bir iban yazın, ibanın da sizin olmasına gerek yok üç beş whatsup grubunda paylaşım yapın yaptırın, yakın arkadaşınızın sonra çekin parayı tamamdır.

Azcık paranız varsa, gidin deniz kenarında bir yere, emeklisi ile zar zor ev almış bir ev sahibi bulun, aylık 5000 TL’ den verin 6 aylık peşin, girin eve bir daha kira ödemeden yaşayın işte deniz kenarında. Ev sahibi gelsin gitsin kira istesin, olmadı taciz ediyor der, kendi evine yaklaşmama kararı aldırırsınız. En az bir yıl sürüyor sizi evden çıkarması.

Cazip kampanya, indirim kuponu, puan kazanımı vb. içerikli sms bildirimlerini gönderin 300 kişiye Bu sms içeriklerinde yer alan linkler ile sahte internet bankacılığı sayfalarına yönlendirebiliyorsunuz. Bu sayfalar da internet bankacılığı şifrelerini girmeleri için yönlendirir. Aldınız şifreleri, işlem tamam.

Yani bu ülkede her şey çok basit. Dikkat etmeniz gereken tek şey hedef tahtanızda iyi niyetli, laik, devlete güvenen, namuslu ve hükümet içinde tanıdıkları olmayan insanlar olması.

Aman ha dikkat, yüksek yerde tanıdıkları olursa fena burnunuzdan getirirler, fitil fitil. Ama arkasında dayısı yoksa, iyi niyetli namuslu insanlarsa adalete, polise, devlete güveniyorlarsa… Oh, en güzel av sahası işte size.

Bütün bu yazdıklarım son 6 ayda sadece benim ve yakın çevremin başına gelen olaylar. Bu ülkede para kazanmak çok kolay çok. Çünkü adalete güven yok, polis, mahkeme, her şey artık suçluyu koruyor, dürüst halkı ve halkın halklarını koruyan tek kurum, tek kanun yok. Haklının yanında tek kişi yok. Kimse çıkıp “kral çıplak demiyor”. Hepsi, yapılan tüm şikayetler bugün git, yarın gel dilekçeleri ile son buluyor.

Bu ülkede artık gemisini kurtaran kaptan. Sana dokunmayan yılan bin yaşıyor ve Bal tutan parmağını yalıyor. Ve aslında en önemlisi balık baştan kokuyor

PAYLAŞMANIZ İÇİN