Avcı terörizmi: Canilik ve gaddarlığın bu kadarı!

Antalya’da doğa koruma mücadelesi veren Ürünlü Mahallesi Muhtarı Lütfullah Yamansoy geyik avcıları tarafından ölümle tehdit edildi

ESKİMİYEN – HABER

Antalya’nın İbradı ilçesi Ürünlü Mahallesi Muhtarı Lütfullah Yamansoy kaçak avcılar tarafından kafası kesilmiş, derisi yüzülmüş dağ keçisinin üzerine yazılı notla tehdit edildi.

Muhtar Lütfullah Arısoy kaçak avcılara karşı, doğadaki canları koruma mücadelesiyle tanınıyor. Aralık ortalarında 4,  5 gün önce de 2 kaçak avcıyı yakalatarak ceza almalarını sağlayan  Lütfullah Yamansoy önceki gün öldürülen bir dağ keçisinin çardağa asılı vaziyette buldu. Acımasız avcı katiller kafası ve derisini yüzdükleri dağkeçinin üzerinde bir de tehdit mektubu bırakmışlardı. Muhtar Yamansoy durumu jandarmaya bildirdi.

Kaçak geyik avcılarını ihbar eden muhtara, kafası kesilip derisi yüzülmüş dağ keçisi üzerinden tehdit
Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri keşifte

‘AYAĞINI DENK AL’

Tehdit mesajında “Muhtar bu sana uyarıdır. Çevirdiğin dolaplar boyunu aştı. Ayağını denk al. Attığın adımlara dikkat et. Yoksa sonuçları ağır olur” ifadesi dikkat çekiyor. Muhtar Yamansoy kendini, terörle korkutmak için ne kadar canileşeceklerini ve gaddarlaşacaklarını kanıtlamak isteyen kaçak avcılar hakkında jandarmaya şikayetçi oldu.

HİÇBİR ŞEYE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Bir yıl önce de tehditler aldığını söyleyen mahalle muhtarı Yamansoy, “Bu en son tehdit. Bizi baya kamçıladı. Hiçbir şeye boyun eğmeyeceğiz. Bu tehditler bize vız gelir, tırıs gider. Bunu yapanlar muhtemelen belli. Avcı grupları belli. Hepsi hakkında suç duyurusunda bulunacağım. İbradı Kaymakamlığımızdan bir tane koruma talep ediyorum. Hayatımız tehlikede” dedi.

( İhlas Haber Ajansı kaynaklarından derlendi)

Muhtar Yamansoy: Boyun eğmeyeceğim!